Zadzwoń do nas: 17 250 26 60
Email: wyślij

IKZE - Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego

Jesteś tutaj:

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) to kompleksowe rozwiązanie emerytalno-rentowe. Produkt ten kierujowany do pełnoletnich klientów, którzy jeszcze nie ukończyli 55 roku życia i którzy w trosce o godną emeryturę rozpoczynają systematyczne oszczędzanie. Już od 99,90 zł miesięcznie możesz budować swój kapitał emerytalny.

Pomyśl, co możesz zrobić dziś, aby mieć godną emeryturę. Nie czekaj na świadczenie z ZUS – sam zdecyduj o wysokości Twojej przyszłej emerytury.

Zastanów się ile czasu masz do emerytury?

Przez tyle lat możesz jeszcze gromadzić środki, za które później będziesz realizować swoje plany. Z IKZE wystarczą małe kwoty, aby w dłuższej perspektywie czasu zbudować duży kapitał.

Jak duży kapitał możesz zgromadzić dzięki systematycznemu oszczędzaniu?

W IKZE możesz minimalnie wpłacić w ciągu roku kalendarzowego kwotę 960 zł (12 x 80 zł wpłaty na IKZE z miesięcznej składki 99,90 zł). To pozwoli Ci zbudować przez 30 lat kapitał w wysokości 93 634 zł. Będąc na emeryturze, w wieku 65 lat zaczniesz otrzymywać 780 miesięcznej emerytury przez 10 lat.

Twoja emerytura może być jednak wyższa. Wpłacając rocznie na IKZE maksymalnie 4231,20 zł, możesz zgromadzić przez 30 lat kapitał w wysokości 412 692,14 zł. Mając 65 lat, czyli już na emeryturze, zaczniesz dostawać 3439,10 zł miesięcznej emerytury przez 10 lat.

Zadzwoń i umów się na spotkanie, aby poznać szczegóły

Twój limit oszczędzania w IKZE.

Sam decydujesz ile i kiedy wpłacasz na swój rachunek IKZE. Pamiętaj tylko o swoim maksymalnym limicie wpłat w danym roku kalendarzowym. Twój limit to:

  • 4% podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie emerytalne za 2014 r.
  • maksymalny limit wpłat na IKZE w 2015 r. wynosi 4 750,80 zł

Możesz liczyć na naszą pomoc! Zadzwoń rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Każdy z nas ma dochody i wydatki. Możesz stracić dochody, ale nie wydatki. Jaka zmiana zaszłaby w Twoim życiu, gdybyś teraz w wyniku niespodziewanego zdarzenia nie mógł podjąć żadnej pracy? Czy najniższa gwarantowana renta z ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy w wysokości około 800 zł wystarczy Ci na pokrycie wszystkich bieżących wydatków? Utracisz dochody, a poziom Twojego życia nagle obniży się. Z czego zrezygnujesz mając niższe dochody?

W IKZE dbasz o swoje dochody i zabezpieczasz się na wypadek niespodziewanej sytuacji życiowej, w efekcie której stracisz dochody. Otrzymasz miesięczną rentą w okresie trwałej i całkowitej niezdolności do pracy – nawet do osiągnięcia przez Ciebie wieku emerytalnego, w sytuacji gdy ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi, w wyniku którego będziesz trwale niezdolny do pracy. Prawo do tego świadczenia otrzymasz automatycznie na podstawie orzeczenia ZUS o przyznaniu Ci renty.

IKZE zapewni Ci prywatną rentę, która będzie dodatkowym wsparciem finansowym oprócz renty z ZUS. Wybierz jeden z 3 wariantów ubezpieczenia, a w przypadku trwałej i całkowitej niezdolności do pracy w wyniku nieszczęśliwego wypadku otrzymasz prywatną, miesięczną rentę w wysokości 2000 zł.

Oszczędzając z IKZE możesz korzystać z ulgi podatkowej, ponieważ każdego roku możesz odliczyć od dochodu wpłaty na IKZE.

Możesz odliczyć do 4% swojej podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie emerytalne za poprzedni rok kalendarzowy w 2015 r. możesz maksymalnie odliczyć 4 750,80 zł

Dodatkowo:

  • zgromadzone przez Ciebie środki podlegają dziedziczeniu (możesz też sam wskazać osoby uposażone)
  • masz dostęp do swoich oszczędności online
  • oszczędzane przez Ciebie pieniądze są inwestowane w ramach 6 ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych (UFK) o różnym profilu inwestowania.
  • aby Twoje pieniądze zarabiały zarządzamy Twoimi środkami.

Rachunek IKZE spełnia jeszcze jedną bardzo ważną funkcję! Jaką?
Umów się na spotkanie i zapytaj o szczegóły!

Wyszukiwarka

Google Plus

Newsletter

Zostaw swój adres email, aby otrzymywać przydatne informacje ze świata finansów.

Twój adres email jest w 100% bezpieczny!

© 2021 INSIGNIO.PL. Powered by VirgoCMS. Developed by MINISOFT Interactive